Destekler hakkında Her şey

Halkbank’tan 3 Farklı KOSGEB Desteği

Halkbank KOSGEB Desteği ile ilgili detaylı içerik

0 10

Halkbank’tan 3 Farklı KOSGEB Desteği projesi ile KOBİ’lerin finansman açıklarına daha kolay bir şekilde ulaşabilmeleri hedeflenmiştir.

Halkbank’tan 3 Farklı KOSGEB Desteği ile banka bünyesinde ihtiyaçları olan kredi olanaklarından daha fazla ve daha kolay bir şekilde yararlanabilmeleri sağlanmaktadır.

Halkbank’tan 3 Farklı KOSGEB Desteği Nedir?

Halkbank işbirliği ile yürütülen proje kapsamında KOBİ’lerin ihtiyaç duydukları kısa, orta ve uzun vadeli finans ihtiyaçlarının karşılanmaları hedeflenmiştir. Halkbank bünyesinde yararlanılacak olan kredi ve diğer bankacılık hizmetleri için KOSGEB ve Türkiye Halk Bankası A.Ş arasında işbirliği protokolü hazırlanmıştır.

Halkbank’tan 3 Farklı KOSGEB Desteği Kapsamında Verilecek Destekler

Halkbank’tan 3 Farklı KOSGEB Desteği

KOBİ Finansman Destek Kredisi

Banka ile imzalanan protokol gereği ilk kez verilecek olan bir destektir. Azami 60 ay yani 5 yıl kadar vadeli kredi desteği işletmeler için hazırlanmış olan bir nakit desteğidir. 3 ayda bir geri ödemeli olarak hesaplanan ve gerekli görülen durumlarda taksit ertelemeli olarak hazırlanmıştır. Ödemesiz dönemlere sahip aralıklar ile de işletmeler için hazırlanan diğer seçenekler de destek kredisi içerisinde yer alan paketlerdendir.

İhracatçı KOBİ’lere Destek Kredileri

Hazırlanan protokol kapsamında döviz kredisi kullanan firmalar da bu destekten faydalanabilir. Bu sayede yurtdışında yeni pazarlar bulunması ve ayrıca yabancı firmalar ile daha sağlıklı iletişim kurmalarını desteklemektedir. Firmaların pazarlamada İngilizce dil bilgilerini geliştirmeleri için Live Learning Sistemli ve 6 ay ücretsiz dil eğitimi desteği sağlanacaktır.

KOBİ Enerji Verimliliği Kredileri

Bu destek paketi içerisinde yer alan ve her türlü işletmenin yararlanabileceği pek çok farklı destek paketi bulunmaktadır.

-Fransız Kalkınma Ajansı Enerji Verimliği Kredisi

Uygun şartları sağlayan firmaların yararlanabileceği kredi desteği 2 yıl ödemesi ve 7 yıla kadar vadeli olarak alınabilmektedir.

-Dünya Bankası Enerji Verimliliği Kredisi

Yatırım kredisi olarak alınabilecek olan kredi desteği 2 yıl geri ödemesiz ve toplamda 7 yıla kadar vadeli olarak kullanılacak olan bir destektir.

Ar-Ge Ve İnovasyon Kredileri

-Avrupa Yatırım Bankası Yenilikçi Firma Kredisi

İşletmeler için hazırlanan kredi 5 yıl vadeli, yatırım kredisi ile 7 yıl vadeli olarak alınabilecektir.

3 veya 6 ayda bir dönemsel olarak geri ödeme seçenekleri bulunmaktadır.

-Teknoloji, Ar-Ge, İnovasyon Kredisi

İşletmelerin yeni tasarımları veya mevcut bulunan ürünlerin geliştirilmesi ve iyileştirilmeleri için hazırlanan destek paketi ile 2 yıla kadar geri ödemesiz olarak kullanılabilmektedir. Azami süresi ise 5 yıldır. İşletme kredileri bu paket içerisinde alındığında 6 aya kadar ödemesiz olarak azami 4 yıl vadeli olarak hazırlanmıştır.

Ticari Kredi Kartı

Uygun şartları taşıyan işletmeler için yüksek limitli ticari kredi kartı için ilk yıl aidat uygulanmaktadır.

Girişimci Kredileri

Banka protokolü kapsamında yeni iş kurmak isteyen girişimciler için de destek paketi bulunmaktadır. Genç girişimcilere 50 bin liraya kadar veya mucit girişimcilere 75 bin liraya kadar krediden yararlanma fırsatı sunulmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.