Destekler hakkında Her şey

Hızlı Destek Programı İle E-Tebligat Kolaylığı

Hızlı Destek Programı İle E-Tebligat Kolaylığı

0 8

Hızlı Destek Programı İle E-Tebligat Kolaylığı mikro ve küçük işletmeler için hazırlanan hızlı destek programı içerisinde yer alan bir kolaylık olarak sunulmaktadır.

Pandemi dönemi ile birlikte hazırlanan hızlı destek programı kapsamında Hızlı Destek Programı İle E-Tebligat Kolaylığı ile bu dönem için ödeme aşamasında alınacak şekilde ötelenmiştir.

KOSGEB için ilk kez yaralanacak olan ve ilk kez kayıt olacaklar için E-tebligat adresi zorunludur. Buna bağlı olarak da KOSGEB kaydı için de gerekli olan E-tebligat adresi olmasa da online olarak programa başvuru yapılabilecektir.

E-Tebligat Kolaylığı İle KOSGEB Kaydı Daha Kolay

Pandemi döneminden olumsuz etkilenen mikro ve küçük işletmelerin bu süreçte KOSGEB için daha kolay ve sorunsuz bir şekilde başvurabilmeleri için E-tebligat adres bildirme zorunluluğunda bir değişikliğe gidilmiştir.

Sadece mikro ve küçük ölçekli işletmeler için değil aynı zamanda bilgisayar programlama ve bilimsel ar-ge sektöründeki yenilikçi firmalar için de bu destek paketi geçerlidir. 2017 ve daha sonrasında kurulan işletmeler için de yine KOSGEB başvurusu için adres bildirme zorunluluğu olmadan başvuru kaydı alınabilmektedir.

Bu destek programından faydalanan işletmeler başvuru aşamalarında gerekli ve zorunlu olan E-tebligat sadece ödeme aşamasına ertelenmiştir.

Hızlı destek programı ile E-tebligat kolaylığı destek paketinden faydalanmak için KOSGEB için herhangi bir şekilde kayıt yaptırmamış olanlar yaralanabilecektir. İlk kez KOSGEB için kayıt yaptıracak olan işletmeler için E-tebligat adresi gereklidir. Ancak bu destek paketi sayesinde tebligat adresi olmadan da KOSGEB için başvuruları alınabilecektir.

Hali hazırda E- tebligat adresi olan işletmeler için sadece yeniden adresi kendilerine kolaylık olması açısından kayıt etmeleri yeterli olacaktır. Destek paketi sadece daha önce KOSGEB için başvuru yapmayan firmalar ve işletmeler için geçerlidir.

E-Tebligat Nedir?

Hızlı Destek Programı İle E-Tebligat Kolaylığı

E-tebligat, tebligat kanunu içerisinde belirlenen ve yetkili merciler tarafından elektronik ortamlarda hazırlanan tebligatların alıcılara iletilmesine denilmektedir. E-tebligat yönetmeliğine uygun olarak değiştirilemez ve inkar edilemez şekilde UETS (ulusal elektronik tebligat sistemi) aracılığı ile iletilmektedir.

E-tebligat sistemine özel ve tüzel olan tüm kişiler üye olabilmektedir. Ayrıca bu sistem sayesinde daha hızlı bir şekilde tebligat alıp verme sistemi ilerlemektedir. Tebliğ çıkarmaya yetkili olan merciler tarafından elektronik tebligatlar hızlıca ve güvenli bir şekilde gönderilmektedir. Bunun yanı sıra muhatapları da yine hızlı ve güvenli bir şekilde elektronik tebligatları teslim alabilmektedir.

Hızlı Destek Programı İle E-Tebligat Kolaylığından Kimler Faydalanabilir?

Hızlı destek programı ile E-tebligat kolaylığı destek paketinden daha önce KOSGEB için herhangi bir şekilde başvuru yapmamış ve kaydı olmayan kişiler yaralanabilecektir. Elektronik ortamda yapılacak KOSGEB kaydı için E-tebligat adresi bildirimi zorunludur. Bunun için pandemi dönemi boyunca daha kolay bir şekilde KOSGEB için başvuruların alınması sağlanmaktadır. Hem imalatçı hem de küçük işletmeler için ilk kez KOSGEB başvurusu yapacaklardan E-tebligat adresi bildirimi zorunlu değildir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.