Destekler hakkında Her şey

İşçi Alanlara 100.000 TL Kredi Desteği Fırsatı

1 157

İşçi alanlara 100.000 TL kredi desteği, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan, yeni ekonomik düzenlemelerin en önemli maddelerinden biri. Küçük işletmelere büyük katkı sağlayacak kredi desteğinin detayları nedir? Kimler kredi olanaklarından yararlanabilecek?

İşçi alanlara 100.000 TL kredi desteği hakkında bilinmesi gereken önemli hususları bu sayfamızda ele alıyoruz. Esnafa kredi desteği ile ilgili güncel gelişme ve haberleri internet sitemizden takip edebilirsiniz.

Yeni Ekonomik Düzenlemeler ve Kredi Desteği

Geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ve iş dünyasına önemli katkılar sağlayan ekonomik düzenlemelerin en dikkat çekici maddelerinden biri olan “ek işçi istihdam edenlere kredi kolaylığı” , özellikle küçük/mikro işletmeleri yakından ilgilendiriyor. Bu düzenlemeyle ilgili detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İşçi çalıştıran işletmelere sağlanan diğer destekler nelerdir? KOSGEB kuruluş desteği nedir? Şirket açan ve iş fikirlerini hayata geçirmek isteyenlere verilen KOSGEB destekleri ile ilgili bu haberimize de göz atmak isteyebilirsiniz.

İşçi Alanlara 100.000 TL Kredi Desteği İçeriği Nedir?

Bu yeni düzenleme küçük işletmelere yönelik yeni kredi imkanını kapsıyor. Yeni işçi alanlara kredi desteği Kredi Garanti Fonu desteği ile gerçekleştiriliyor. Kredi için başvuracak işletmeler, taban sınırı 100.000 TL olmak üzere maksimum 500.000 TL’lik kredi desteğinden yararlanabilecekler.

İşçi alanlara 100.000 TL kredi desteği ilk altı ayda geri ödemesiz olarak işletmelere verilmekte. Kredi vade süreleriyse iki yıl olacak şekilde düzenlenmiş durumda. Peki, ücretsiz izin almış personelleri olan işletmeler bu krediden yararlanabilecek mi?

Düzenleme kapsamında bu işletmelerin de, işçilerin tekrar alınmasıyla krediden faydalanma hakkı bulunuyor. Kredi destek fırsatı, hem kısa çalışma ödeneği hem de ücretsiz izin konularını kapsıyor. Salgın önlemleri kapsamında ekonomik zorluklar yaşayan küçük işletmelerin bu süreçte yeni işçi alarak ayakta durabilmesi açısından sağlanan kredinin büyük katkı sağlayacağı öngörülüyor.

Açıklanan ekonomik düzenlemelerde yine işletmelere ve esnafa bazı önemli kolaylıklar sunuyor. Bunlardan biri de, büyük oranda esnafı ilgilendiren vergi muafiyetleri. İşletme ve esnaf için vergi muafiyeti ile ilgili güncel gelişmeleri sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

İşçi alanlara 100.000 TL kredi desteği uygulaması ile ilgili önümüzdeki günlerde netleşecek önemli detayları ve düzenlemeyle ilgili diğer bilgileri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
1 yorum
  1. […] verilen tutarlar mikro ve küçük işletmeler için üst limitlerdir. Bununla birlikte her firma için çalışan ve […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.