Destekler hakkında Her şey

KOSGEB Bu Yıl 30 Bin Girişimciyi Destekliyor

KOSGEB Bu Yıl 30 Bin Girişimci Destekliyor

0 7

KOSGEB Bu Yıl 30 Bin Girişimciyi Destekliyor kapsamında geçen yıldan itibaren 11 bin 809 kadın girişimciye destek vermiştir. Bu yıl da KOSGEB Bu Yıl 30 Bin Girişimciyi Destekliyor ve  hedefini tutturmak için 12 bin kadın girişimciyi de desteklemeyi hedeflemektedir.

KOSGEB Bu Yıl 30 Bin Girişimci Destekliyor Projesi Nedir?

KOSGEB her zaman KOBİ’lere destek olmaya devam ediyor. Hem yeni girişimcilere destek olmak için hem de teknolojik açıdan yeni açılan işletmelere hibe verebilmek için destek paketlerini hazırlamaya devam ediyor.

Mikro ve küçük işletmelerin daha hızlı bir şekilde ekonomik olarak ihtiyaçları oldukları finansmanlara ulaşmaları hedeflenmektedir. Bu sayede ülke ekonomisine ve sosyal kalkınmaya da destek olmaları sağlanmaya çalışılmaktadır.

KOSGEB Bu Yıl 30 Bin Girişimci Destekliyor Projesi Detayları

Her yıl KOSGEB kapsamında hazırlanan projeler geçen yıldan itibaren özellikle kadın girişimcileri desteklemeye devam ediyor. Geçen yıldan itibaren ve bu yıl da hedeflenen kadın girişimcilerin toplamda 30 bin kişi olması bu yıl hedeflenmiştir.

Özellikle bu projeler kapsamında KOBİ’lerin KOSGEB destekleri teknoloji alanında faaliyet gösteren işletmelere öncelik vermektedir.

2021 yılı içinde de yine kadınlara sağlanacak olan girişimcilik desteklerinin toplamda tüm girişimcilik destek paketlerinin tamamının %29 oranında olması bekleniyor.

Destek Verilen İşletme Sayısı 19 Bin 300 Olarak Belirlenecek

KOSGEB yapmış olduğu duyurular ile katma değer odaklı olarak sanayi ve ticaret alanında yapısal dönüşüme ayak uydurmak için esaslı destekleri sunmaya devam ediyor. Bu açıdan bakıldığında orta ve yüksek teknolojili ve sanayi alanında üretim kabiliyeti olan modern teknolojilerin kullanılabilmesi için 121 teknolojik ürüne de destek vermeyi düşünüyor.

Ar-ge faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan tüm çalışmalara bakıldığında ortaya çıkan tüm üretimlerin ticarileştirilmesi esas hedef olarak alınmıştır. Bunun için de orta yüksek ve ileri teknoloji alanında yer alan 7 bin 500 işletmeye destek verilmesi planlanmıştır.

KOSGEB tarafından elbirliği ile düzenlenen destek paketi sayesinde katma değer yaratmak ve bu sayede de uluslararasındaki pazarlarda da rekabet gücünü artırmak istenilmektedir.

Bunun sonucu olarak yüksek teknoloji ürünlerinin meydana gelebileceği ve daha hızlı bir şekilde dünya genelinde ticarileşmesi planlanılmaktadır.

KOSGEB aynı zamanda şirketlerin ticarileşmesi dışında finansman alanında da tüm işletmelere destek vermek için çalışmalarını son hızla sürdürmeye devam etmektedir.

2021 yılından destek olarak finansman alanında 19 bin 300 şirkete ulaşmak hedeflenmektedir. Bunun yanı sıra geçen yılın değerlerine bakıldığında bu alan için 14 bin 544 işletmeye finansman desteği verilmiştir.

KOSGEB özellikle yerli üretime destek vermeyi her zaman ön planda tutmuştur. Bu konuda oldukça hassas davranan KOSGEB bu yıl 35 adet yerli ürün kaleminin üretimine destek sağlamayı hedeflemiştir. Ülke içinde üretimin desteklenmesi ve bunun için gerekli olan finansmanların hızlıca tedarik edilmesi 2021 yılının en büyük hedeflerinden biridir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.