Destekler hakkında Her şey

2022 KOSGEB Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir?

KOSGEB faizsiz kredi şartları 2022

0 59

KOSGEB faizsiz kredi şartları 2022 yılında yeni girişimcilere maddi destek sağlanması için kolaylaştırılmıştır. Yeni mezun gençlerin istihdam edilmesini sağlayan iş yerlerine KOSGEB kapsamında faizsiz kredi fırsatları sunulacak. 2022 yılında KOSGEB’den faizsiz kredi desteği almak isteyen işletmeler ve girişimciler, faizsiz kredi şartlarına uygun olmaları halinde bu destekten yararlanabilecektir. İşte 2022 KOSGEB faizsiz kredi şartları ve konuyla ilgili bilinmesi gerekenler…

KOSGEB faizsiz kredi şartları
KOSGEB faizsiz kredi şartları

KOSGEB Faizsiz Kredi 2022

2022 yılı KOSGEB faizsiz kredi uygulaması, yeni iş kurmak veya mevcut işini geliştirmek isteyen girişimciler tarafından takip edilmektedir. 2022 yılının ilk kabine toplantısının gerçekleştirilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KOSGEB destekleri hakkında önemli açıklamalar yaptı. KOSGEB 100 bin TL destek konusunda yapılan açıklamada, yeni mezun gençlerin istihdamı teşvik edilecek. Son 12 aydaki çalışan sayısını koruyup üzerine meslek lisesi veya üniversite mezunu gençleri en az 12 ay boyunca istihdam eden işletmelere 100 bin TL KOSGEB desteği verilecek.

2022 KOSGEB Faizsiz Kredi Şartları Neler?

2022 yılında KOSGEB faizsiz kredi şartları, bu destekten yararlanmak isteyen işletmelerin en çok aradığı konulardandır. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılının ilk kabine toplantısından sonra gerekli şartları sağlayan işletmelere 100 bin TL tutarında faizsiz kredi desteği sunulacağını açıkladı. 2022 KOSGEB Faizsiz Kredi kampanyasından yararlanabilmek için şu koşullara sahip işletmelerin başvuru yapması gerekmektedir:

  • İşletmelere hızlı destek programı kapsamında yeni mezun gençlerin istihdam edilmesi şartı.
  • Son 12 ayda mevcut çalışan sayısını koruyup üzerine meslek lisesi ve üniversite mezunu gençleri en az 12 ay ile istihdam etme şartı
  • Kadın istihdamında en az 12 ay çalışma koşuluyla 110 bin TL faizsiz destek şartı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni işletmelere hızlı destek programı kapsamında KOSGEB tarafından yapılacak 100 bin TL kredi desteğini duyurdu. Bu kapsamda mikro işletmelerde 2 ve küçük işletmelerde 5 personel kadar KOSGEB faizsiz kredi desteği verilecek. Bu kapsamda 100 bin TL kredi faizsiz olarak 2 yıl sonra 24 ayda geri ödenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KOSGEB tarafından başlatılan bu program kapsamında çeşitli iş kollarında 75 bin yeni istihdam yaratmayı amaçladıklarını söyledi.

KOSGEB faizsiz kredi başvurusu
KOSGEB faizsiz kredi başvurusu

2022 KOSGEB Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

2022 KOSGEB faizsiz kredi başvurusu, kurumun il müdürlüklerine şahsen müracaat ederek yapılmaktadır. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türkiye genelinde çok sayıda il merkezi bulundurmaktadır. İşletmeler, yukarıda belirtilen 2022 KOSGEB faizsiz kredi şartlarını karşıladıktan sonra bulundukları ilde görevli KOSGEB il müdürlüğüne başvuru yapabilmektedir. KOSGEB tarafından 2022 yılında belirtilen koşullara uygun mikro işletmeler için 100 bin TL faizsiz kredi fırsatları sunulmaktadır. 2022 KOSGEB faizsiz kredi şartları, kabine toplantısının ardından bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna bildiriyle açıklanmıştır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.