Destekler hakkında Her şey

KOSGEB Girişimci Belgesi Alma

0 218

KOSGEB Girişimci Belgesi Alma yoluyla her yaştan birey hayalini kurduğu işi hayata geçirme şansına kavuşmaktadır. Kendi işini kurmak veya mevcut işini daha da büyüterek daha fazla istihdam sağlamak isteyenler bu belgeye sahip olmak suretiyle finansal açıdan birçok avantaja sahip olmaktadırlar. Gerek hibe olarak gerekse cazip ödeme koşulları ile kredi alınmasının önünü açan bu belgeye sahip olmak maddi olarak en büyük engellerden bir tanesinin aşılmasında önemli katkılar sağlamaktadır. KOSGEB girişimci belgesi alabilmek için gerekli olan koşulları yerine getiren vatandaşlar belgelerini e-devlet üzerinden kolaylıkla alarak ilgili kurumlara başvurularını yapabilmektedirler.

KOSGEB girişimci belgesi alma veya diğer bir ifade ile girişimci sertifikasını almak için öncelikle KOSGEB girişimcilik eğitimlerini başarı ile tamamlamanız gerekmektedir. Bu eğitimlere katılmanız için e-devlet üzerinden ilgili bölümlere başvuru yapmanız ile mümkün olabilmektedir. Uzaktan KOSGEB eğitimleri verilmesi nedeniyle kurslara istenilen yer ve zamanda katılım sağlanabilmektedir. KOSGEB destek programlarından tam anlamıyla yararlanarak iş hayatına iyi bir başlangıç yapmak isteyenler için oldukça kapsamlı ve kaliteli bilgiler verilen bu kurslar sayesinde güzel yarınlara adım atılabilmektedir.

 

KOSGEB Girişimci Belgesi Alma
KOSGEB Girişimci Belgesi Alma

KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvuru E-Devlet

İşini ilerletmek veya hayalindeki iş yerini açmak isteyenler KOSGEB girişimcilik kursu başvuru e-devlet adımlarını izleyerek KOSGEB eğitimlerine katılabilmektedirler. Eğitim sonunda verilen KOSGEB girişimci sertifikası da aynı şekilde e-devlet üzerinden görüntülenebilmekte ve gerekirse çıktısı alınarak gereken yerlerde ibraz edilebilmektedir. Ancak e-devletten başvurunun yapılabilmesi için öncelikle e-devlet hesabına sahip olunması gerekmektedir. Daha önce e-devlet internet sistemine giriş yapmayanlar PTT üzerinden veya kullanıyorlarsa internet bankacılığı şifrelerini kullanarak sisteme giriş yapabilmektedirler.

KOSGEB hizmetlerine gerek KOSGEB’in resmi internet sitesinden gerekse E-devlet internet sitesi yoluyla ulaşılabilmektedir. KOSGEB girişimcilik kursu için başvurular e-devlet vasıtası ile yapılmaktadır. Kursulara başvuru yapabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Vatandaşı olma şartları aranmaktadır. Diğer taraftan yüz kızartıcı suçlar ile terör suçlarından hüküm giymemiş olmak gerekmektedir. Bu şartları sağlayan her vatandaş kolaylıkla e-devlet web sayfaları üzerinden başvurusunu pratik olarak yapabilmektedir.

Başvuru yapmak isteyen girişimci vatandaşlar, E-devlet kapısı web sayfasına giriş yapıldıktan sonra arama alanına KOSGEB eğitim başvuru yazmak suretiyle çıkan sonuçlarda istediği menüyü bulabilmektedir. Diğer taraftan google arama çubuğuna da KOSGEB girişimcilik kursu başvuru e-devlet yazanlar karşılarına çıkan sonuçlardan gov.tr uzantılı olana tıklama yaparak kolay erişimde sağlayabilmektedirler. İlgili sayfaya ulaşıldıktan sonra kimlik bilgileri yani kullanıcı adı ve şifre doğru olarak girilmesi ile KOSGEB uygulama sayfasına girilmektedir. Bu sayfada KOSGEB tarafından sağlanan destek ve eğitimler ile ilgili bir liste sizleri karşılamaktadır. Buradan girişimcilik eğitimine katılım sağla ifadeleri bulunarak bu sayfaya geçiş yapılmalıdır.

Bu sayfadaki gerek tanıtım videolarını izleyerek gerekse kullanıcı kılavuzlarını bilgisayarınıza indirerek detaylı bilgi sahibi olunabilmektedir. Diğer taraftan etkileşimli video bölümü de kullanılarak rahatlıkla eğitim içerikleri ve eğitim yöntemleri hakkında bilgi edinilmektedir.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır

KOSGEB girişimcilik belgesi nasıl alınır sorusu bu sıralar en çok yeni bir işyeri açma düşüncesi olanlar tarafından sorulmaktadır. Birçok imkana sahip olmanıza yarayacak bu belgeyi alabilmek için KOSGEB uzaktan eğitim web sayfalarındaki içeriklerin takip edilmesi gerekmektedir. Uzaktan eğitime zaman ayırıp takip edenler bu sertifikayı kolaylıkla alabilmektedirler.

Bu belgenin elde edilebilmesi için KOSGEB eğitim başvuru tanıtım sayfası içeriğinde iki farklı eğitim seçeneği bulunmaktadır. Bunlar geleneksel girişimcilik ve ileri girişimcilik eğitimleridir. Bu eğitimlerden size uyan birini seçebilmeniz mümkündür. Geleneksel girişimcilik eğitimi almayı tercih edenler daha çok geleneksel alanlarda faaliyet gösteren iş imkânlarına yönelmek isteyenler ile sonrasında yönünü ileri girişimciliğe çevirmek isteyenlerdir. Bu eğitimin maksadı; iş yeri kurma ve idame ettirerek büyüme sağlama konusunda bilgi verilmesi, süreç boyunca alınması gereken sorumluluklar hakkında bilgi sahibi olunması ve iş yeri açılırken izlenecek yol ve yöntemler hakkında girişimcilerin bilgilendirilmesidir.

İleri girişimci eğitim seçeneği, daha çok orta veya ileri düzey teknoloji sektörü ile üretim alanında faaliyet göstermeyi düşünen girişimcilere yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu sektörlerde iş potansiyelini arttırmak isteyenlerin veya bu sektöre yeni başlayacakların ileri girişimcilik eğitimine katılması önerilmektedir. Bu program sonunda girişimcilerin küresel çapta ürünlerini pazarlama, markalaşma, rekabet edebilme gibi birçok konuda detaylı bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır soruları ile başlayan araştırmalar bu iki eğitimden birini seçmek ile başlamaktadır. KOSGEB uzaktan eğitim portal üzerinden bu iki eğitimden biri seçildikten sonra eğitime katıl butonu ile eğitimleri takip etmek mümkün olmaktadır. İleri girişimcilik eğitimi almak isteyenlerin öncesinde geleneksel eğitimi tamamlamış olmaları gerekmektedir. Bu eğitimleri bitiren ve yukarıda verilen koşulları sağlayan herkes KOSGEB girişimcilik sertifikasını alabilmektedir. Sertifika eğitimlerinin tamamı ücretsiz olup kesinlikle hiçbir ücret talep edilememektedir.

Girişimcilik eğitimlerine giriş yapıldığında ilgili konularla ilgili dokümanlara ve ders kitabına ulaşılabilmektedir. Burada bulunan konular iyice anlaşıldıktan sonra her bölüm sonunda yapılan sınavları geçenler ve tüm bölümlerde başarı sağlayanlar sertifikalarını almaya hak kazanmaktadırlar.

KOSGEB girişimcilik Belgesi Ne İşe Yarar

Diğer merak edilen soruların arasında KOSGEB girişimcilik Belgesi Ne İşe Yarar konusu gelmektedir. KOSGEB girişimcilik belgesi ile iş yeri açmak için projelerinize belli oranlarda hibe desteği alınabilmektedir. Hibe oranları yüzde 30 gibi bir orana kadar çıkabilmektedir. Ayrıca işyerinizi kurarken ihtiyacınız olan finansal destek kredisi de cazip geri ödeme koşulları ile KOSGEB aracılığıyla sağlanmaktadır. Finansal olarak oldukça faydalı olan bu belge aynı zamanda iş hayatına bilgili olarak girmenize imkan sağlamaktadır. Diğer taraftan bu belgeyi almak için görmüş olduğunuz kurslardaki konular iş hayatınızda size yol gösterecek mahiyetinde olan içeriklere sahiptir. Bu sebeple KOSGEB girişimci belgesi alma işlemi kişilerin iş hayatında başarılı olma şansını daha yüksek tutmaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.