Destekler hakkında Her şey

KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB girişimcilik kursu başvurusu ve şartları 2022

0 67

KOSGEB girişimcilik kursuna kaydolmak için yapılması gerekenler en yakın bölgede bulunan KOSGEB Müdürlüğüne gidilerek kişisel kayıt oluşturulması yeterli olacaktır. Şubelere uzak kalanlar online KOSGEB.gov.tr sitesi üzerinden kayıt oluşturabilirler. Kayıt sırasında istenen belgelerin temin edilmesi ve başvuruda kullanılması gerekir.

kosgeb girişimcilik kursu
kosgeb girişimcilik kursu

KOSGEB girişimcilik kursu kaydını oluşturabilmek için KOSGEB’in oluşturmuş olduğu veri tabanına kayıt olmak şartı aranır.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvurusu Nerelere Yapılır?

KOSGEB girişimcilik kurs kayıt yolları online platformlar aracılığı ile sağlanabilmektedir. KOSGEB girişimcilik kursuna başvurabilmek için e-devlet sistemi kullanılabilir. Kullanıcı girişi oluşturulduktan sonra KOSGEB girişimcilik kursu başvurusu yazılarak yönlendirmeler takip edilebilir. Bunun yanı sıra KOSGEB’in resmi internet sitesi olan da www.KOSGEB.gov.tr adresine giriş yapılabilir. Burada mevcut kullanıcı şifresi ile giriş yapabilmek ile beraber eğer kayıt bulunmuyorsa e-devlet şifresi ile de giriş sağlanabilmektedir.

KOSGEB Online Girişimcilik Kursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB eğitimi kaydı yapmak için e-devlet platforma kullanılabilmektedir. Uzaktan eğitim şeklinde yürütülecek olan derslerde herhangi bir şekilde sertifika süresi sınırlandırması bulunmamaktadır.

KOSGEB girişimcilik kursu online kayıt işlemleri için şu adımları takip edilmelidir:

 • Devletin resmi websitesi olan turkıye.gov.tr adresine giriş yapılır.
 • Burada adres çubuğuna gov.tr yazılır.
 • Açılan sayfada sağ üst köşede bulunan “yeni başvuru oluştur” kısmı aktif hale getirilir.
 • Bir sonraki sayfada uzaktan eğitim kurs başvurusu butonuna basılarak işleme devam edilir.
 • Yönlendirilen sayfada kayıt olmak istenilen eğitimler görülecektir.
 • Açılan iki farklı kategoriden geleneksel girişimcilik eğitimi, kategorisi tercih edilerek eğitime başla butonuna tıklanır.
 • Video dersleri izledikten sonra yapılan sınavlar doğrultusunda belge almaya hak kazanılmaktadır.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvuru Şartları Nelerdir?

KOSGEB girişimcilik eğitimi kayıt koşulu şu şekildedir:

 • KOSGEB girişimcilik eğitiminden faydalanmak isteyenler küçük ve orta ölçekli sahip olan işletmeler olabilmektedir.
 • İşletmelerini ticari anlamda büyütebilmek ve kar oranı elde edebilmek için sermaye arayışında bulunan girişimciler başvuruda bulunabilirler.
 • İşletici niteliğindeki tüzel kişilik barındıran kuruluşlar başvuruda bulunabilir.
 • Girişimcilik kursuna başvurabilmek için herhangi bir ücret talep edilmez edilmemektedir.
 • Örgün olarak ya da e-devlet platformu üzerinden başvuru yapılabilir. Uygulamalı olarak sağlanan eğitimler de 24 saat boyunca sürecek atölye çalışmaları toplamında 70 saati bulan bir eğitim ile son bulur.

 KOSGEB Girişimcilik Kursuna kimler Katılır?

KOSGEB girişimcilik eğitimi için başvuruda bulunmak isteyenlerin KOSGEB veri tabanına kayıtlı olması gerekir. Kişi 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. Daha önce herhangi bir şekilde girişimcilik üzerine kurs alınmamış olmalıdır. Eğitim alınmasına engel olacak herhangi bir suç kaydı bulunmamalıdır. Girişimcilik eğitiminden faydalanmak isteyen özel sektör çalışanları, sigortalılar, tarımla uğraşanlar başvuruda bulunabilirler.

KOSGEB girişimcilik kursu başvuruları tamamlandığında 4 farklı ders doğrultusunda yaklaşık olarak 15 kişinin bulunduğu sınıflarda uygulamalı dersler sağlanmaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.