Destekler hakkında Her şey

KOSGEB İle İşimi Kuruyorum Kredi Programı

KOSGEB İle İşimi Kuruyorum Kredi Programı

0 3

KOSGEB İle İşimi Kuruyorum Kredi Programı girişimcilik eğitimlerine katılan ve uygun olan sertifikalar ile kendi işini kuranlar için hazırlanan bir destek projesidir.

Kendi işini kurmak isteyenlerin ve uygun koşulları taşıyan kişilerin başvurmaları halinde daha kolay ve hızlı bir şekilde ihtiyaç duydukları finansmanlara erişebilmeleri, KOSGEB İle İşimi Kuruyorum Kredi Programı ile sağlanmaktadır.

KOSGEB İle İşimi Kuruyorum Kredi Programı Detayları

2021 yılı içerisinde kendi işini kurmak isteyen herkes için başvurabilecekleri bir destek programı yayınlandı. 18 yaşını doldurmuş olan ve T.C vatandaşı olan herkes kendi işimi kuruyorum destek projesine başvurabilecektir. KOSGEB kendi işimi kuruyorum desteği kapsamında 50 bin ile 65 bin lira arasında hibe desteği vereceğini açıkladı.

Projenizi hazırlayarak KOSGEB desteği ile hızlı bir şekilde kendi iş yerinizi açabilirsiniz.

Kendi işimi kuruyorum projesi sadece KOSGEB desteği ile değil pek çok banka ile yapılan ortak anlaşmalar ile de sizlere sunulan bir destek paketidir. Başta Akbank olmak üzere aynı zamanda Halkbank da 12 ay ödemesiz ve 48 ile 120 ay vadeli olarak kredi hizmeti vermektedir.

KOSGEB başvurusu ile anlaşmalı olan bankalardan alacağınız krediler sayesinde hızlı bir şekilde hayalinizdeki projeyi hayata geçirebilirsiniz.

KOSGEB İşimi Kuruyorum Kredisi Nasıl Alınır?

Yeni iş kuracak kişiler için hazırlanan işimi kuruyorum hibe ve kredisi 50 bin lira ile 65 bin lira arasında değişmektedir.

İmalat sektöründe yer alacak ve yeni kurulacak projeler için bu miktarın üst limiti 225 bin liraya kadar çıkabilmektedir. KOSGEB’in girişimcilik destek programının devamı niteliğinde olan kredi destek programı ile yeni iş yerleri için kredi alınabilmektedir.

Bu destek programı kapsamında 2 adet destek programı sunulmuştur.

1- Geleneksek Girişimcilik Destek Programı

Kurulacak olan işyerinin projesi ile birlikte sertifikalar da istenebilmektedir. Tehlikeli iş kollarında sertifika desteği şart olarak aranmaktadır. Girişimcilik destek programı kapsamında 65 bin liralık destek verilmektedir.

2-İleri Girişimcilik Destek Programı

Üst limit olarak 270 bin liralık bir hibe paketini kapsamaktadır. Yeni iş yeri açacak olan tüm girişimcileri için oluşturulan destek programı tamamen KOSGEB destekli olarak sunulmuştur.

65 bin liralık girişimcilik hibesinden yararlanmak için örgün olarak veya uzaktan eğitim alarak geleneksel girişimcilik eğitimi sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir.

Buna ek olarak kuracağınız iş yerinin bir fikri ve bir projesi olması zorunludur. Ancak bu projelerin KOSGEB desteklenen sektörler kapsamında yer alması şartı bulunmaktadır.

Proje ve sertifika şartını sağlayan yeni iş yerleri için KOSGEB destekli olarak 65 bin liralık hibe hakkı kazanılabilmektedir.

Ayrıca geleneksel girişimcilik destek programı programından faydalanacak olanların olumlu sonuçlanmasından daha sonra kuruluş desteği olarak da 5 bin lira ile 10 bin lira arasında hibeyi de ek olarak KOSGEB destekli olarak alabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.