Destekler hakkında Her şey

KOSGEB İle Vakıfbank İşbirliği

KOSGEB İle Vakıfbank İşbirliği

0 5

KOSGEB İle Vakıfbank İşbirliği sayesinde işletmelerin ihtiyaçları olan finans açıklarına daha kolay bir şekilde erişebilmeleri sağlanmaktadır. Kredi olanaklarından daha fazla ve daha kolay bir şekilde faydalanabilmeleri için KOSGEB kapsamında Türkiye Vakıflar Bankası arasında  yani KOSGEB İle Vakıfbank İşbirliği protokolü imzalanmıştır.

KOSGEB İle Vakıfbank İşbirliği Detayları

KOSGEB veri tabanında kayıtlı olan ve güncel olarak KOBİ beyannamesi onaylı olan işletmelerin ihtiyaçları olan finansmanlar için Vakıfbank ile protokol imzalanmıştır. Hem kredi desteği hem de uygun koşulların sağlanması sonucunda diğer şartlarında karşılanması amaçlanmıştır.

İşbirliğinin Avantajları Nelerdir?

Kredi Türleri

Taksitli İşletme Kredisi

Yapılan sözleşme kapsamında ilk kez uygulanacak olan ve 60 ay vadeli olan kredi verilmektedir. Bu krediden faydalanacak olan işletmelerin mali durumları da göz önünde bulundurularak 3 ayda bir ödemeli olarak veya taksit ertelemeli olarak krediden faydalanabilmektedir. Buna ek olarak ödemesiz dönemler gibi kolaylıklar da kredi için başvuran işletmelerin mali durumları göz önünde bulundurularak sunulacak kolaylıklardan biridir.

İhracatçı KOBİ’ler İçin Destek Kredileri

İhracatçı işletmeler için sunulacak olan krediler protokol gereği yapılan özel kredi faiz oranları uygulanarak alınacak kredidir. Bu kredi için başvuran işletmeler Vakıfbank ve TİM işbirliği kapsamında geçerli sürece yararlanılabilecek bir kredi desteğidir.

TURSEFF Enerji Verimliliği Kredisi

Bu destek kredisi için başvuracak olan işletmeler için mevcut aylık kullandırım oranından iki puan indirim faiz oranı üzerinden uygulanacaktır.

Dünya Bankası KOBİ Enerji Verimliliği Kredisi

Kullanılan faiz oranı üzerinden iki baz puan indirim uygulanacak olan kredi desteğidir.

AYB Kaynaklı Krediler

Mevcut aylık kullandırım üzerinden belirlenen faiz oranı üzerinden iki baz puan kadar indirim uygulanacaktır.

BAKK Kredi Programı

Mevcut aylık kullandırım üzerinden belirlenen faiz oranı üzerinden iki baz puan kadar indirim uygulanacaktır.

İşbirliği Kapsamında Değerlendirilecek Diğer Ürünler

KOSGEB İle Vakıfbank İşbirliği

Gümkart

Gümrükler için kullanılacak olan gümkart kapalı devre çalışan özel tasarımlı bir ticari karttır. Sadece Vakıfbank POS’u kullanan gümrük kapılarında kullanım için geçerlidir. Bu kartın talep edilmesi dahilinde gerekli sözleşmelerin ve uygun görüldüğü takdirde gerekli belgelerin imzalanması işletme tarafından zorunludur.

Çek İşlemleri

Banka dahilinde ilk defa çek karnesi alacak olan işletmeler için istihbarat masrafı alınmayacaktır. Diğer işletmelerden ise çek defteri ücreti ve ayrıca istihbarat masrafı da %50 oranında indirimli olarak alınacaktır.

E-Fatura İşlemleri

E-Fatura işlemlerini uygulayan işletmeler için %25 oranında indirim uygulanacaktır.

Bankacılık Hizmet Ve İşlemleri

İmzalanan protokol kapsamında kullanılan krediler için işletmelere 1 yıl boyunca herhangi bir ücret alınmadan hizmet edilecektir.

Vakıfbank POS İşlemleri

İş yeri için tercih edebileceğiniz kredi işlemleri sonrasında Vakıfbank ödeme sistemleri ürünleri arasında yer alan POS çalışmaları iş yeri için özel çalışma şartları ile sunulmaktadır.

Vakıfbank Businesscard

Kredi sonrasında talep edilen ticari kart kullanılmaya başladıktan sonra 1 yıl boyunca kart aidatı alınmayacaktır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.