Destekler hakkında Her şey

KOSGEB Kadın Girişimcilere Destek Veriyor Mu? Şartları 2022

KOSGEB Kadın Girişimci Destek, Şartları

0 42

KOSGEB kadın girişimci desteği kadınların çalışma hayatına katılımının desteklemek amacıyla, üretim ve ekonomiye katkı sağlamaları hedefiyle 2022 yılında da verilmeye devam ediyor. Girişimcilik Destek Programı kapsamında birçok sektör ve meslek grubu için girişimci destekleri KOSGEB tarafından sağlanıyor. Söz konusu destekten yararlanmak için KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin tamamlanması şartı aranmaktadır. KOSGEB kadın girişimci desteği şartları ise dahil olunan programın türüne göre değişmektedir.

KOSGEB Kadın Girişimci Destekleri Nelerdir?

KOSGEB kadın girişimci örnekleri incelendiğinde birçok farklı destek türünden ve proje kapsamından yararlanılabildiği görülmektedir. Sayısız iş koluna ve işletme türüne verilen desteklerde geri ödemeli ve geri ödemesiz olmak üzere farklı özelliklere sahip seçenekler de yer almaktadır.

KOSGEB destekleri kapsamında yer alan başlıca girişimci programları ise şunlardır:

  • KOSGEB Yeni Girişimci Desteği
  • KOSGEB Geleneksel Girişimci Desteği
  • İleri Girişimci Destek Programı
  • İş Planı Ödülü Destek Programı

KOSGEB Geleneksel Girişimci Desteği programı kapsamında 65 bin TL’ye kadar tamamen geri ödemesiz olarak finansman sağlanmaktadır. Bu kapsamdan yararlanmak isteyen kadın girişimcilerin ilgili programlara katılmaları ve belirlenen şartları sağlamaları yeterlidir.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB kadın girişimci kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından ilgili destek programı kapsamında kadın girişimcilerin finansman desteği alması mümkündür. Hibe programı kapsamında Geleneksel Girişimci desteklerinden yararlanacak kişiler, Geleneksel Girişimci Eğitim programını başarı ile tamamlamaları halinde bu destekten yararlanabilmektedir. İlgili kamu kuruluşları üzerinden yapılan ödemeler ile işletme kurmak için gerekli sermaye bu sayede elde edilebilir. KOSGEB kadın girişimci desteği şartları ise dahil olunacak programa göre değişiklik gösterebilir.

KOSGEB Kadın Girişimci Şartları Nelerdir?

KOSGEB kadın girişimci destek şartları girişimci eğitimine başvurusunu yaparak katılmaya hak kazanan kişilerin bu eğitimi tamamlamaları halinde elde edebildikleri hibe programıdır. Girişimcinin söz konusu faaliyet için yeterliliklerine ve başvuru yapılan işletme türüne göre uygun şekilde işletmenin kurulmuş olup olmadığına bakılmaktadır. İş modelinin işin yürütülmesine uygun oluşturulması gerekmektedir. Bunun dışında 18 yaşından büyük olmak ve diğer program kapsamında belirlen özel şartları sağlamak söz konusu desteklerden yararlanmak için aranan temel şartlar olarak belirlenmiştir.

KOSGEB Kadın Girişimcilere Sıfır Faizli Esnaf Kredisi

Faizsiz kadın girişimci desteği Halkbank üzerinden tüm kadın girişimcilere sağlanmaktadır. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan ve 30 yaşını doldurmamış girişimciler için Halkbank tarafından Kadın Girişimcilere Sıfır Faizli Esnaf Kredisi verilmektedir. Söz konusu kişiler için 100 bin TL olarak kullandırılan kredi, en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip ve son 1 yıl içinde işletme kuran girişimciler için 255 bin TL destek verilmektedir.

İlgili krediden KOSGEB kadın girişimci desteği şartları kapsamında yararlanmak isteyenlerin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programını başarılı bir şekilde tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.