Destekler hakkında Her şey

KOSGEB Kredi Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

1 103

KOSGEB kredi başvurusu sorgulama nasıl yapılır? KOSGEB’in kredileri hangi yollardan, hangi kurallar çerçevesinde alınır.

KOSGEB kredi başvurusu sorgulama ve bilinmesi gereken bazı önemli noktaları bu sayfamızda sizler için sıraladık.

KOSGEB Kredisi Nedir?

KOSGEB işletmelerin finansal olarak daha güçlü hale gelmesi, rekabet edebilmesi, yurtdışına açılabilmesi ve yeni iş sahaları oluşturması gibi çeşitli alanlarda destek hizmetleri vermektedir. Genç girişimciler ve ilk defa iş kuracaklar da, KOSGEB kuruluş desteği gibi imkanlardan yararlanabilmektedir. Eğitim programlarına katılan girişimciler desteklere ulaşmak için sertifika alarak destek başvuruları yapabilmektedir.

KOSGEB destekleri maddi olarak iki farklı yolla verilir. Bunlardan birincisi geri ödemesiz kredi, yani hibedir. KOSGEB hibeleri programların içeriğine ve şartlarına göre geri almamak koşuluyla işletmelere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Diğer kredi türüyse, “faizsiz kredi” şeklinde işletmelere aktarılır. Faizsiz kredi alanlar, kurumun belirlediği geri ödeme planı üzerinden kredilerin ödemesini tamamlarlar.

KOSGEB Kredileri İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

KOSGEB kredi başvurusu kurumun kendi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Aşağıda sizlere verdiğimiz link üzerinden sayfaya ulaşabilirsiniz.

LİNK

KOSGEB’den kredi almak için öncelikle işletmelerin sistemde kaydı bulunması gerekir. Bunun için “KOSGEB Veri Tabanı” üzerinden kayıt bölümü doldurulmalıdır. İşlem tamamlandıktan sonra, “Destek Talep Formu” dosyası indirilmelidir. Dosya PDF formatındadır. Bu belgeyi yazıcınızdan çıktı olarak alıp doldurabilirsiniz.

Sizden talep edilen belgeleri tamamlayarak ve başvuru belgenizle birlikte KOSGEB müdürlüklerine başvuru yapabilirsiniz. İşletmenin sisteme kaydı ve iş planı hazırlanması dikkat edilmesi gerekilen iki önemli konudur. İş planı sunum halinde, önceden belirlenmiş zamanda kuruma aktarılmalıdır. KOSGEB tarafından sunumuz incelenir ve onaylanıp onaylanmadığına karar verilir. Karar süresi tamamlandıktan sonra başvurunuzu kurumun veri tabanından takip edebilirsiniz.

KOSGEB Kredi Başvurusu Sorgulama

LİNK

Kredi başvurularında olduğu gibi kredi sorgulama için de kurumun resmi adresine giriş yapabilirsiniz. Kayıtlı olan işletmenizin durumunu öğrenmek için sayfada bulunan “İşletme Durum Sorgulama” bölümünü seçmeniz gerekir. KOSGEB kredi başvurusu sorgulama işlemini tamamlamak için sizden istenen vergi ve onay kodunu ekrana girebilirsiniz. Buradan işletmenizin kredi durumuna bakabilirsiniz.

KOSGEB kredi başvurusu sorgulama ve KOSGEB kredileri hakkında güncel haberleri internet sitemizden takip edebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 4]
1 yorum
  1. […] sözleşme kapsamında ilk kez uygulanacak olan ve 60 ay vadeli olan kredi verilmektedir. Bu krediden faydalanacak olan işletmelerin mali durumları da göz önünde […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.