Destekler hakkında Her şey

KOSGEB Kredi Faiz Desteği Programı Nedir?

0 14

KOSGEB kredi faiz desteği programı nedir? Uygulanma amaçları ve gerekçesi nelerdir? KOSGEB kredi faiz kolaylıklarından kimler yararlanabilir.

KOSGEB kredi faiz desteği programı hakkında dikkat edilmesi gerekilen önemli noktaları bu sayfamızda bulabilirsiniz. KOSGEB kredi destekleri hakkında güncel gelişmeleri internet sitemizden takip edebilirsiniz.

KOSGEB Kredi Faiz Destek Programı Nedir?

KOSGEB tarafından verilen destek programları, KOBİ’lerin yurtiçi ve yurtdışında tanım/pazarlama ihtiyaçlarının karşılanması, sigorta pirimi, fuar, malzeme gibi giderlerine destek olunması gibi geniş alanda verilen hizmet çeşitleridir. KOBİ’lere verilen finans destekleri onları güçlü bir şekilde varlığını sürdürmeleri ve rekabet koşullarında ayakta kalmalarına yardımcı olmaktadır.

KOBİ’ler, işletmeleri için gerekli araç ve kaynaklara ulaşmak için banka kredisine ihtiyaç duyabilirler. KOSGEB kredi faiz desteği, işletmelerin aldıkları kredilere belirli kurallar çerçevesinde destek sağlaması amacı taşımaktadır. Bu da, faiz için ödenecek tutarlara destek şeklinde uygulanmaktadır. İşletme ve teçhizat/makine giderleri için alınan kredilerin faizleri belirli oranlarda KOSGEB tarafından karşılanır.

Ar-Ge, İnovasyon ve Girişimcilik gibi çeşitli alanlarda işletmelere eğitim ve maddi kaynak sağlayan KOSGEB hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? KOSGEB hibesi ve kredileri konusunu sizler için geniş kapsamlı olarak bu sayfamızda ele aldık.

KOSGEB Kredi Faiz Desteği Program Kapsamı Nedir?

Kredi faiz desteği KOSGEB ile ilgili bankalar arasındaki anlaşmalara bağlı olarak belirlenir. Bu çerçevede net olarak bir üst sınırdan bahsetmek doğru olmaz. Bu konuyla ilgili başvuru KOSGEB’e değil kredi faiz desteği ile ilgili olarak bankalara yapılmaktadır. İhracat, işletme ve yatırım için alınan çeşitli kredi tutarları bu destek programının kapsamı içinde yer almaktadır.

Kredi faiz destek programı ile alınacak tutarlar Türk Lirası veya Döviz olarak verilebilmektedir. Alınan kredi dövizle alınmış ise döviz cinsinden veya kur üzerinden TL karşılığı olarak ödenebilmektedir. Kredi faiz destekleri KOSGEB tarafından programların düzenlendiği zamanlarda uygulanır. Bunun dışında bireysel olarak böyle bir hizmetten yararlanılamaz.

KOSGEB kredi faiz desteği programı duyuruları ve güncel haberlerle ilgili internet sitemizi takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.