Destekler hakkında Her şey

KOSGEB Mantar Yetiştiriciliği Kursu Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları 2022

KOSGEB mantar yetiştiriciliği kursu başvurusu, şartları 2022

0 51

KOSGEB mantar yetiştiriciliği kayıt için yapılacak olan işlemler sonucunda e-devlet tarafından kurs açabilme hakkı tanınmaktadır. Kurs açabilmek için internet üzerinden online sistemler en yakın bölgede bulunan halk eğitim merkezine de müracaat edilerek yapılabilmektedir. Kurs açabilmek için sertifika alınmış olması dikkat edilen konular arasındadır.

Mantar Yetiştiriciliği
Mantar Yetiştiriciliği

KOSGEB mantar yetiştiriciliği kursunu açmak isteyen eğitim görevlilerinin halk eğitim merkezleri tarafından açılmış olan mantar yetiştiriciliği üzerine eğitim veren kurslara kayıt yaptırarak başarı sağlamış olması gerekir. Alınan eğitim süresi tamamlandığında halk eğitim merkezi tarafından katılım sertifikası verilir.

KOSGEB Mantar Yetiştiriciliği Kursuna Nerelerden Başvuru Yapılır?

KOSGEB mantar yetiştiriciliği başvuru yolları profesyonel anlamda bu eğitimi almak isteyen adaylar tarafından sağlanabilir. KOSGEB mantar yetiştiriciliği kursu almak isteyen bireyler İŞKUR’un yönlendirmesi sayesinde halk eğitim merkezlerinde alabilmektedir. En yakın bölgede bulunan halk eğitim merkezine giderek konu hakkında detaylı bilgi sahibi olunabilir. Online platformlar üzerinden e-devlet şifresi ile e-yaygın sistemi kullanılarak burs başvurusunda bulun olabilmektedir.

İlçe Milli Eğitim’in iletişim merkezi hattı aranarak en yakın bölgedeki mantar yetiştiriciliği kursu veren bölge hakkında bilgi sahibi olunabilir.

KOSGEB Mantar Yetiştiriciliği Kursuna Online Başvuru Nasıl Yapılır?

İnternetten KOSGEB mantar yetiştiriciliği kurs kaydı online platformlar üzerinden sağlanabilir. Devletin sağlamış olduğu bu imkanla Halk eğitim Merkezi bulunmayan ya da uzakta bulunan bölgelere fırsat eşitliği sağlanmıştır.

KOSGEB mantar yetiştiriciliği kurs kaydını oluşturabilmek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Milli Eğitim Bakanlığı’nın online olarak halk eğitim merkezlerinde kayıt oluşturabilmelerini sağlayacak e-yaygın sistemi üzerinden işlemler sağlanmaktadır.
  • e-yaygın.meb.gov.tr adresi kullanılarak kullanıcı girişi oluşturulmalıdır.
  • Milli eğitim bakanlığında kayıt bulunuyorsa MEBBİS girişi yapılarak kullanıcı profilini ulaşılabilir.
  • Önceden bir kayıt bulunmuyorsa e-devlet girişi yazan kategoriye tıklanır çıkan ekranda e-devlet bilgisi, TC kimlik numarası ve şifre istenen alana girilerek devam et tuşuna basılır.
  • Açılan sayfa üzerinden kurs kayıtları başvurusu adı verilen sol menüdeki kategori seçilir.
  • Çıkan sayfada bulunulan il ve başka iller göz önünde bulundurularak istenen kurs araması yapılabilmektedir.
  • Bulunulan bölgede kursun açık olup olmadığı yapılan arama neticesinde görülebilir. Eğer aktif kurs alabilme imkanı bulunuyorsa işleme devam ettirilerek kayıt oluşturulur.

KOSGEB Mantar Yetiştiriciliği Kursu Başvuru Şartları Nelerdir?

KOSGEB mantar yetiştiriciliği kayıt koşulları şunlardır:

  • Devlet tarafından pek çok ilde halk eğitim merkezleri tarafından düzenlenen KOSGEB mantar üreticiliği kursuna kayıt olunması gerekmektedir. Özellikle büyük iller ön planda tutularak İstanbul İzmir Antalya gibi şehirlerde eğitimler güncel olarak veriliyor.
  • Kursa başvuru oluşturabilmek için yasal ehliyet yaşı olan 18’i tamamlamış olmak gerekir.
  • Tam kayıt oluşturmak için istenen belgeler kursun alınacağı birime götürülerek teslim edilmelidir.

KOSGEB Mantar Yetiştiriciliği Kursu Avantajları Nelerdir?

KOSGEB mantar yetiştiriciliği faydaları öğrenim verilen süre içerisinde değişiklik göstermektedir. Mantar yetiştiriciliği kursuna İŞKUR aracılığı ile başvuru yapılmışsa toplam 384 saat ders görülecektir. Fiyatta değişiklik olmakla beraber günlük olarak 28 TL ile 58 TL arasında devlet tarafından belirli bir ücret verilmektedir.

KOSGEB mantar yetiştiriciliği başvurusunda bulunmak isteyenlerin İŞKUR’da kaydının bulunması gerekiyor. Kurslara devam zorunluluğu bulunduğu unutulmamalıdır. Herhangi bir yerde sigortalı olarak çalışmıyor olmak şartı aranır. Kurs içerisinde sunulmuş her türlü kural kişi için geçerlilik taşımaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.