Destekler hakkında Her şey

KOSGEB Online Girişimci Eğitimi Nelerdir?

KOSGEB Online Girişimci Eğitimi Nelerdir?

0 1

KOSGEB Online Girişimci Eğitimi Nelerdir ve girişimcilik belgesi kursuna nasıl başvurabilirsiniz?

Yeni bir iş kurmak istiyorsanız ve bu yeni işinizi KOSGEB destekli olarak kurmak istiyorsanız KOSGEB Online Girişimci Eğitimi ile hayallerinize kavuşabilirsiniz.

KOSGEB Online Girişimci Belgesi Detayları

KOSGEB online girişimci belgesi uzaktan eğitimi ile E-devlet üzerinden giriş işlemleri yaparak alınabilmektedir.

Girişimcilik sertifikası KOSGEB desteklerinden faydalanmak isteyen her işletmenin kesinlikle alması gereken sertifikalardan biridir. Ancak bunun için evden de online eğitime katılabilirsiniz. Girişimcilik belgesini almak için E-devlet üzerinden uzaktan eğitim almanız gerekmektedir.

KOSGEB bünyesinde yer alan iki türlü uzaktan eğitim bulunmaktadır. Bunlardan ilki geleneksel girişimcilik eğitimi, diğeri ise ileri girişimcilik eğitimidir.

Dilerseniz bilgisayarınızdan, tabletinizden veya telefonunuzdan istediğiniz zaman eğitimlere katılarak girişimcilik belgesini almaya hak kazanabilirsiniz.

Her bir eğitim için ortalama olarak 5 saat kadar eğitim süresi bulunmaktadır. Elektronik ortamda hazırlanmış olan eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayarak belgeyi almaya hak kazanabilirsiniz.

Girişimcik sertifikasını aldıktan sonra KOSGEB’in vermiş olduğu hibe ve desteklerden yararlanma şansına da sahip olabilirsiniz.

Girişimcilik sertifikası özellikle işletmelerin KOSGEB destekli olarak sunulan hibe ve desteklerden faydalanması için gerekli ve zorunlu bir şarttır.

KOSGEB destekli olarak verilen eğitimlerden iki eğitimi de alanlar için 65 bin liraya kadar destek verilebilmektedir.

Özellikle kuaför, lokanta ve kasap ve bunlara benzer olan iş sahaları için geleneksel girişimcilik eğitimi almanız destek ve hibelerden yararlanmak için yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra imalat sektörü ve buna benzer iş alanları için desteklerden faydalanmak için ileri girişimcilik eğitimini tamamlamanız

gerekmektedir. İşyerinizin hangi koda sahip olduğunu KOBİ destek hattını arayarak öğrenebilirsiniz.

KOSGEB E-Devlet Belgesi Nasıl Alınır?

KOSGEB Online Girişimci Eğitimi

-KOSGEB girişimcilik belgesi eğitimlerine katılmak için E-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme şifrenizi ve istenilen bilgileri girdikten sonra katılmak istediğiniz eğitimi tercih edin. Bunun için işyeri kodunuz oldukça önemlidir.

-Eğitimi seçtikten sonra eğitime başla alanına tıklayarak eğitime başlayabilirsiniz.

-Eğitimi başarılı bir şekilde tamamladıktan sona sertifikanız yine E-devlet üzerinden yüklenecektir. Buradan sertifikayı indirerek çıktısını da alarak kullanabilirsiniz.

-Daha önce aldığınız veya başarılı olup olmadığınızı merak ettiğiniz sertifikalar için yine E-devlet üzerinden sertifika sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

KOSGEB Online Girişimcilik Belgesi Ne İşe Yarar?

KOSGEB bilindiği üzere küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için hibe ve destek paketlerini her yıl düzenli olarak güncelleyerek sunmaktadır.

Özellikle kendi projeleri ile kendi işini kurmak isteyenler için de büyük oranda hibe desteği verilmektedir.

Ancak KOSGEB’in vermiş olduğu tüm hibe ve desteklerden yararlanmak için kesinlikle uzaktan verilen girişimci eğitimlerine katılmalısınız. Alacağınız sertifika sayesinde kendi işinizi kurabilir ve hibe desteğinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca işyeriniz için de bankalar aracılığı ile ihtiyacınız olduğu her anda kredi destek paketlerinden faydalanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.