Destekler hakkında Her şey

KOSGEB Personel Desteği Nasıl Alınır? Şartları 2022

KOSGEB Personel Desteği almak, şartları

0 44

Kosgeb personel desteği için başvuruda bulunacak olan işletmenin KOSGEB platformuna kayıt olması gerekir. Başvuru şartları yerine getirildiğinde sunulan tüm imkanlardan faydalanılabilmektedir. KOSGEB’in sunmuş olduğu bu özellik ile birlikte üniversite mezunları ve alanında başarılı olan öğrencilerin istihdama katılabilmeleri sağlayabilir. Belirli oranda maaş ödemeleri yapılarak öğrencilerin süreçte değerlendirilmesi sağlanır.

Kosgeb personel desteği sağlandığında işletmelere nitelikli eleman gönderimi doğrultusunda iki yılı kapsayan süreçte 3 aylık belirli zaman dilimlerinde personel temini sağlanır. KOSGEB personel desteği başvurusunda bulunabilmek için hızlı iletişim adresi: www.edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/

KOSGEB Personel Desteği Başvurusu Yapmanın Yolları Nelerdir?

Kosgeb eleman desteği için kayıt yolları değerlendirilerek KOSGEB’in desteği sağlanabilir. Bunun için KOSGEB’in resmi internet sitesi www.kosgeb.gov.tr adresi kullanılabilir. E-hizmetler kategorisi kullanılarak işletme kayıt sayfası üzerinden başvuruda bulunulabilir.

En yakında bulunan KOSGEB Müdürlüğüne gidilerek belirlenen tüm belgeler eksiksiz bir şekilde teslim edilmelidir. Değerlendirmeler yetkililer tarafından yapıldıktan sonra eğer olumlu sonuçlanırsa çalıştırılacak elemanın sigortalılık durumu en az 45 gün içerisinde başlatılması gerekmektedir.

E-Devlet Üzerinden Personel Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-devlet ile personel desteği kaydı KOSGEB’in resmi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. KOSGEB’in şubelerine gidilerek yapılacak başvurular için uygunluk bulunmuyorsa resmi web sitesi üzerinden belge yüklemesi yapılabilmektedir.

  • Online olarak KOSGEB’in internet sitesine giriş yapılır ve istenen belgeler sisteme tek tek yüklenir.
  • Sisteme kayıt olurken KOBİ beyannamesi doldurulması gerekmektedir.
  • Bilgilere onay verilmesi ile başvuru süreci başlatılır.
  • Öncesinde işletmenin KOSGEB’e kayıt ettirilmesi gerekmektedir.
  • Kayıt işlemleri için TC kimlik numarası ile birlikte işe başlangıç tarihi sisteme girilmelidir.

Kosgeb personel desteği başvurusundan faydalanabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekmektedir. Lisans, önlisans ya da meslek yüksek okullarından herhangi birini okumuş olmak ve bu niteliklere sahip kişiler bu kapsamda çalıştırılmaktadır. Personeller yarı zamanlı ya da geçici olarak temin edilebilmektedir. Başvurunun yapılabilmesi için işletmede en az 5 adet sigortalı işçinin bulunması gerekmektedir.

KOSGEB Personel Desteği Alabilmenin Şartları Nelerdir?

KOSGEB Personel Desteği Alabilmenin Şartları
KOSGEB Personel Desteği Alabilmenin Şartları

Kosgeb elemanı yardım koşulları yerine getirildiğinde personel temini devlet tarafından sağlanmaktadır. KOSGEB personel desteğinden faydalanabilmek için gönderilen elemanın maaşının bir kısmı şirket tarafından karşılanmaktadır. Geriye kalan kısmı ise devletin belirlemiş olduğu KOSGEB kapsamındaki rakamlar üzerinden ödenmektedir. Bu kapsamda yapılacak her türlü başvuruda amaç girişimcilik faaliyetlerini arttırabilmek ülke ekonomisini refah seviyesine getirerek özellikle küçük işletmelerin büyütülebilmesini sağlamaktır.

KOSGEB Personel Desteğini Kimler Alamaz?

Kosgeb personel yardımını almak için gereken belirli şartların yerine getirilmiş olması gerekir aksi halde personel desteğinden faydalanım sağlanamamaktadır.

  • Kurum içerisinde aile bağı bulunan kişiler nitelikli personel olarak çalışamazlar.
  • Kişinin 18 yaşını tamamlamış olması gerekir.
  • Eğer emekli bir kişi bu kapsamda çalıştırılacaksa KOSGEB desteğinden faydalanamaz.
  • Adli sicil kaydı bozuk olan herhangi bir suça karışmış olan işletmelere istihdam sağlanmamaktadır.

Kosgeb personel desteği alabilmek için KOSGEB tarafından hazırlanmış ve 2022 yılına ait olan KOBİ beyannamesi okunarak onaylanması gerekmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.