Destekler hakkında Her şey

KOSGEB Şifresi Nasıl Alınır?

KOSGEB şifresi alma

0 33

KOSGEB Şifresi nasıl alınır sorusu son zamanlarda girişimcilerin merak ettiği ve hakkında sık sık araştırma yaptığı konuların başında gelmektedir. Bu nedenle KOSGEB Şifresi alma işlemleri son derece önemli bir hale gelmiştir.

Kişilerin bu sisteme kayıt olurken dikkat etmesi gereken en önemli nokta kişisel bilgilerini ve iletişim bilgilerini eksiksiz şekilde sisteme girmeleridir. İstenilen her bilgi doğru ve eksiksiz şekilde girildiği takdirde sisteme üye olunabilir. Bu durum da maddi destek almak isteyen girişimcilerin yapması gereken ilk işlemdir. Bu sayede kişiler kafalarındaki proje için gerekli maddi desteği geri ödeme planları dahilinde devletten alabilirler ve projelerini hayata geçirebilirler.

Veri Tabanına Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

Veri Tabanına Kayıt sayesinde kişiler bir nevi KOSGEB resmi internet sitesi üyesi olur ve tüm bilgilerini KOSGEB ile paylaşırlar. Bu sayede kişiler gerekli durumlarda ihtiyaç duydukları maddi desteği alabilirler. Başvuru yaparken mutlaka ve mutlaka veri tabanına kayıt istenmektedir. Yani veri tabanına kayıt olmayan kişiler KOSGEB destek avantajlarından ve imkanlarından faydalanamaz. Bu sebeple kişilerin bu veri tabanına kayıt olmaları şarttır.

Bu veri tabanına kayıt olmak için kişilerin ilk işi KOSGEB resmi internet sitesi üzerinden kayıt işlemlerini başlatmasıdır. Kayıt işlemleri sırasında kişilere çeşitli kişisel bilgileri sorulabilir. Bu bilgilerin paylaşılmasında güvenlik açısından herhangi bir sorun yoktur. Çünkü KOSGEB devlet destekli çalışan bir kurumdur ve kişinin tüm bilgileri devlet güvencesi altında muhafaza edilir. KOSGEB şifresi alım işleminin tamamlanmasının ardından kişiler kolaylık ile destek başvurusunda bulunabilirler. Bu başvuru için gerekli evrakları toplamak ve gelecek vaat eden bir projeye sahip olmak son derece önemlidir.

KOBİ Beyannamesi Nedir?

KOBİ Beyannamesi Nedir?
KOBİ Beyannamesi Nedir?

KOBİ Beyannamesi KOSGEB sistemine kayıt olurken bildirilmesi gereken bir belgedir. Bu belgeye KOSGEB resmi internet sitesi üzerinden kolaylık ile ulaşılabilir. Bu sayede kişiler istedikleri iş için gerekli maddi desteğe başvuru yapabilirler.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus ise kurulacak olan şirketin tipidir. Eğer şirket bağımsız işletme tipinde ise şartlar değişmektedir.

Bağımsız İşletme Şartları Nelerdir?

Bağımsız işletme şartları kısaca şunlardır:

  • Başvuru yapan kişi başka bir işletmenin sermayesinin %25 ya da daha fazlasına sahip olmamalıdır.
  • İşletme içinde yer alacak kişi herhangi bir kamu kuruluşu ya da şirkette %25’den daha fazla sermaye sahibi olmamalıdır.
  • İşletmeye ortak olacak ya da işletmeyi kendi açacak kişilerin toplam sermayesi 8 milyon Türk Lirası’nı aşmamalıdır.

Ortak ya da Bağlı İşletme Şartları Nelerdir?

Ortak ya da Bağlı işletme şartları kısaca şunlardır:

  • İşletme ortakları sermaye oranları doğrultusunda söz sahibi olabilir.
  • İş fikrinin parlak olması ve toplam sermaye oranını KOSGEB tarafından belirlenen miktarı geçmemesi gereklidir.

KOSGEB Desteklerine Başvuru

KOSGEB desteklerine başvuru yapmak isteyen kişilerin KOSGEB tarafından ortaya konan koşulları ve kuralları tamamen karşılaması gereklidir. Bu durum sağlanır ise KOSGEB şifresi alarak veri tabanına kayıt yapılır ve destek başvurusunda bulunulabilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.