Destekler hakkında Her şey

KOSGEB Veri Tabanına Kayıt Nasıl Yapılır?

KOSGEB veri tabanına kayıt yapma

0 42

KOSGEB Veri Tabanı’na kayıt yaptırma işlemi son zamanlarda girişimciler tarafından oldukça sık merak edilen ve hakkında oldukça fazla araştırma yapılan önemli bir konudur. Kişiler KOSGEB Veri Tabanı kaydı yaptırarak KOSGEB desteklerinden faydalanabilirler.

KOSGEB tarafından yeni girişimcilere ya da mevcut bir faaliyeti bulunan kişilere destek primleri verilmektedir. Bu durum kişilerin işlerini geliştirmesi ve daha fazla para kazanması için oldukça önemlidir. Aynı zamanda kişilerin daha fazla para kazanmasının yanı sıra ülke ekonomisine de son derece katkı sağlayan bu gelişim faaliyetleri genel olarak oldukça önemlidir.

Kişilerin belirtilen koşulları karşılaması durumunda KOSGEB desteklerinden faydalanma şansı kazanırlar. Bu desteklerden faydalanmak için ilk olarak KOSGEB Veri Tabanı’na kayıt olunması gereklidir.

KOSGEB Veri Tabanı Nedir?

KOSGEB Veri Tabanı nedir sorusuna yanıt olarak bir nevi veri bankası olarak adlandırılabilir. Hizmetlerin, desteklerin etkinliğinin ve verimliliğinin ölçülebilmesi ve desteklerden yararlanan işletmelerin, girişimcilerin ve faaliyetlerin izlenilmesi ve istatistiklerinin oluşturulması amacı ile kullanılan sisteme verilen isimdir cevabı verilebilir. Bu nedenle de oldukça önemli ve olmazsa olmaz bir unsurdur.

KOSGEB desteklerinden faydalanmak için ilk olarak yapılması gereken iş KOSGEB Veri Tabanı kaydını tamamlamaktır. Kişiler bir nevi KOSGEB resmi sitesine üye olarak gerekli işlemleri başlatabilirler. Veri Tabanı kaydı oluşturmadan maalesef KOSGEB üzerinden herhangi bir işlem yapmak mümkündür değildir. Bu nedenle de KOSGEB Veri Tabanı kayıt işlemlerinin yapılması zorunludur denilebilir.

KOSGEB Şifresi Nasıl Alınır?

KOSGEB Şifresi Nasıl Alınır?
KOSGEB Şifresi Nasıl Alınır?

KOSGEB şifresi bir diğer adı ile KOSGEB Veri Tabanı kayıt işlemleri olarak bilinmektedir. Bu nedenle kişilerin bu şifreyi alması ve sisteme kayıt olmaları tıpkı Veri Tabanı işlemlerinde olduğu gibi zorunludur. Bu sayede kişilerin bilgilerine ulaşılabilir ve gerekli incelemelerde lazım olduğu durumlarda bu bilgiler kullanılabilir. Kişiler oldukça dikkatli davranarak ve soru kısımlarını eksiksiz ve doğru şekilde doldurarak sisteme kayıt olmalı ve belirtilen dizaynda şifrelerini oluşturmalıdırlar. Oluşturulan bu üyelik ile birlikte KOSGEB üzerinden tüm işlemler yapılabilmektedir.

KOSGEB Veri Tabanına Kayıt İçin Gerekli Belgeler

KOSGEB Veri Tabanına kayıt için gerekli belgeler olmazsa olmaz unsurlardan biridir. Kayıt olmayı planlayan kişiler bu belgeleri dikkatli şekilde toplayıp eksiksiz şekilde temsil etmelidirler. Bu belgeler departmanlara göre değişiklik göstermektedir.

Muhasebe Departmanı için veri tabanına kayıt belgeleri şunlardır:

  • Son mali yıla ait toplam SGK gün sayısı
  • Son mali yıla ait net satış hasılatı
  • Son mali yıla ait mali bilanço toplamı

İşletme ve şahıslar için veri tabanına kayıt belgeleri şunlardır:

  • Faaliyet Belgesi: Bağlı bulunulan Ticaret Odasından temin edilebilir.
  • İmza Sirküleri: Resmi belgelerde kullanılan imzaların noter onaylı örnekleri.
  • Ticaret Sicil Gazetesi / NACE Kodunun belirlenmesi
  • KOBİ Beyannamesi
  • KOBİ Bilgi Dökümanı

Bahsedilen belgelerin eksiksiz toplanması halinde KOSGEB Veri Tabanı kayıt işlemleri gerçekleştirilebilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.