Destekler hakkında Her şey

KOSGEB Yazılım Desteği

3 561

KOSGEB yazılım desteği nedir? KOSGEB desteklerinden birisi de yazılım desteği olmaktadır. Açılacak olan firma için KOSGEB hibe programlarına katılarak girişimcilik sertifikası alındıktan sonra başvuruda bulunmak gerekir. Başvurusu onaylanan firmalar yazılım desteği alabilirler. Yazılım desteği alabilmek için önemli olan KOSGEB yazılım iş planı örneğidir. Bu yüzden yazılım desteği almak için oluşturulan projelerin onaylanması amacıyla iş planının mükemmel şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir.

KOSGEB Yazılım Firması Desteği

2017 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yazılım üreten ve bilişim teknolojisi alanında faaliyet gösteren firmalara destek kanunu yürürlüğe girmiştir. Tübitak ve KOSGEB üzerinden birçok yazılım firması yazılım desteği almaktadır. KOSGEB destekleri içerisinde yer alan yazılım desteği de kosgeb.gov.tr sitesinden bildirilmektedir.

KOSGEB yazılım firması desteği alabilmek için neler gereklidir:

  • Öncelikle yazılım firması desteği alabilmek için KOSGEB girişimcilik eğitimine katılmak gerekir.
  • Verilen eğitimler kapsamında belirli süreler dahilinde kurslara katılmak zorunludur.
  • Kurs eğitimlerinden sonra katılımcılara girişimcilik sertifikası verilir.
  • Yazılım firması desteği için kurslara katılmak ve sertifika ücretsizdir.
  • KOSGEB internet sitesi üzerinden e-kobi alanında başvuru yapılmalıdır.
  • Bu işlemlerden sonra hazırlanan yazılım firması iş planını sistem üzerinden yüklemelidir.
  • İş planı KOSGEB uzmanı tarafından incelenir. Eğer sunmuş olduğunuz iş planına onay verilirse iş planını ıslak imzalı olarak hazırlamalı ve KOSGEB kurumuna iletmelisiniz.

KOSGEB yazılım desteğinden yararlanmak için yapılan kursun ne zaman açılacağı KOSGEB il müdürlükleri aranarak öğrenilebilir. Ayrıca KOSGEB yazılım desteği için iş planının güzel bir sunumla yapılması da oldukça önemlidir.

Yazılım Şirketinin Faaliyet Alanı

KOSGEB yazılım desteği için kurulan ya da geliştirilmek istenen firmanın yazılım alanında faaliyet göstermesi zorunludur. Yazılım şirketi oyun programlama, web sitesi tasarlama, herhangi bir kuruluşa veya şirkete güvenlik yazılımları sağlama, veri tabanı ve alt veri tabanı oluşturma gibi birçok faaliyetler yürüten şirketlerdir. Bununla birlikte yazılım sektörü, iş olanaklarının fazla olduğu bir sektördür. Yazılım şirketi kurarken ve yazılım şirketi geliştirirken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Yazılım şirketine pazarlamacılar, tasarımcılar ve yeni programcılar almak iş geliştirmek için önemlidir. Yazılım şirketinde çalışacak olan personelin niteliği, çalışmaya uygunluğuna dikkat edilmelidir. Yapacağınız işlerle ilgili uzun vadeli ya da kısa vadeli projelerinize göre ayarlayarak programcılarla hangi programlarla çalışacağınıza karar verebilirsiniz. Yazılım şirketi kurmak için çok büyük sermayeye ya da çok geniş çaplı bilgisayarla donatılmış parçalara ihtiyaç yoktur. Yaratıcılık kabiliyeti ve özgün fikirlerin olması çok önemlidir. Geleceği parlak projeler ve fikirlerle mükemmel iş planı tasarlanabilir.

KOSGEB Yazılım Geliştirme Desteği İçin İş Planı

KOSGEB yazılım geliştirme desteğinden yararlanmak için KOSGEB Müdürlüğünde e-kobi alanından kayıt yaptıktan sonra sistem üzerinden hazırladınız iş planını yüklemeniz gerekmektedir. Bunun için özgün ve farklı bir iş planı hazırlamak oldukça önemlidir. Yazılım üzerine tasarlanan iş planı KOSGEB müdürlüklerindeki uzmanlar tarafından detaylı bir şekilde değerlendirilir. Değerlendirmeler sonrasında iş planı için bazı değişiklikler ya da eklemeler yapmanız talep edilebilir. İstenilen değişiklikleri en kısa sürede tamamlayarak iş planını tekrar teslim etmelisiniz. Değişiklikleri yaptıktan sonra iş planınız tekrar değerlendirmeye alınır. Değerlendirme sonucunda iş planınız eğer onaylanırsa kuruma davet edilirsiniz. Kuruma gittiğinizde iş planınızla ilgili size çeşitli sorular sorulmaktadır. Bu yüzden iş planınız için iyi bir sunum yapmak, ikna edici bir yeteneğe sahip olmak oldukça önemlidir. Çünkü hazırlamış olduğumuz iş planını kötü bir şekilde sunarsanız iş planınız kurul tarafından olumlu değerlendirilmez. Bu yüzden iş planının kurul tarafından olumlu olarak değerlendirilebilmesi için iş planını iyi bir şekilde özümsemeniz ve sunmanız önemlidir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
3 Yorumlar
  1. […] Halkbank bünyesinde yararlanılacak olan kredi ve diğer bankacılık hizmetleri için KOSGEB ve Türkiye Halk Bankası A.Ş arasında işbirliği protokolü […]

  2. […] ek olarak KOSGEB alacaklarınız 3 ay süre ile de ertelemişlerdir. Bununla birlikte tüm projelerin […]

  3. […] KOSGEB destekli olarak verilen eğitimlerden iki eğitimi de alanlar için 65 bin liraya kadar destek verilebilmektedir. […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.