Destekler hakkında Her şey

KOSGEB Yazılım Destekleri Nelerdir? Başvuru Şartları 2022

KOSGEB yazılım destekleri, başvurusu 2022

0 37

KOSGEB yazılım destekleri nedir sorusu son zamanlarda yazılım eğitimi almak isteyen kişiler tarafından oldukça sık merak edilen ve araştırılan bir konudur. KOSGEB Yazılım Destekleri diğer KOSGEB destekleri gibi oldukça önemli ve girişimcilere ciddi katkılar sağlayan önemli bir destektir.

Günümüzde modern dünyada yazılım dili bilmek ve yazılım işi ile uğraşmak her geçen gün daha da önemli bir hale gelmektedir. Bu nedenle her yeni nesle yazılım eğitimi verilmekte ve büyüyen çocuklar kodlama ve programlama bilerek büyümektedir.

Aynı zamanda programlama dillerinin gelişmekte olduğunun farkında olan kişiler çeşitli yatırımlar yaparak yazılım desteği veren firmalar kurmaktadırlar. Bu firmalar müşteri profiline göre değişiklik gösterse de verilen temel hizmet yazılım hizmetidir. Bu firmaları kurmak için belirli bir sermaye gereklidir. Bu gerekli sermayeyi bulamayan fakat kafasında parlak bir iş fikri olan kimseler ise KOSGEB tarafından verilen yazılım desteğine başvurarak hayallerinde işi yapmak için gerekli maddi desteği alabilirler.

KOSGEB Yazılım Destekleri Nasıl Alınır?

KOSGEB Yazılım Destekleri almak için KOSGEB tarafından öne sürülen belirli şartlar vardır. Bu şartları sağlayan kişiler gerekli belgeleri ile birlikte KOSGEB merkezlerine giderek destek talebinde bulunabilirler. Destek talebi ilgili birim tarafından incelendikten sonra KOSGEB tarafından onaylanır ise kişiye haber verilir ve hesabına para yatar.

Ayrıca KOSGEB yazılım desteğinden faydalanmak için de KOSGEB tarafından açılacak kursları başarılı bir şekilde bitirmiş kişilere verilen girişimcilik belgesi zorunludur. Girişimcilik belgesi olmayan kişiler KOSGEB Yazılım Desteği için başvuruda bulunamazlar.

KOSGEB Yazılım Desteği Başvurusu

KOSGEB Yazılım Desteği Başvurusu
KOSGEB Yazılım Desteği Başvurusu

KOSGEB Yazılım Desteği başvurusu yapmak için kişilerin toplaması gereken belirli evraklar vardır. Bu evraklar kısaca şunlardır:

  • T.C. Kimlik Kartı
  • KOSGEB tarafından verilmiş olan Girişimcilik Belgesi
  • Adli Sicil Kaydı

Kişiler bu evrakları topladıkları andan itibaren KOSGEB merkezlerine giderek kolaylık ile başvuru yapabilirler. Bu başvurunun olumlu ya da olumsuz sonuçlanması için belirli bir sürenin geçmesine ihtiyaç vardır. Yetkili kişiler tarafından yapılan incelemeler sonucu başvurular olumlu ya da olumsuz şekilde sonuçlanır. Olumlu sonuçlar alan kişilerin hesaplarına belirlenen miktarlarda destek kredileri yatar ve kişinin yazılım firması kurması için maddi destek sağlanmış olur.

KOSGEB Yazılım Desteği Başvuru Şartları

KOSGEB Yazılım Desteği başvuru şartları kişiler tarafından uyulması gereken önemli koşullardır. Bu koşullara bakıldığı zaman şunlar görülmektedir:

  • Başvuru yapacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir.
  • KOSGEB tarafından verilen Girişimcilik Belgesi’ne sahip olmak.

Bu şartları karşılayan herkes kolaylık ile destek başvurusunda bulunabilir. Başvurular uzmanlar tarafından incelendikten sonra sonuçları kişilere bildirilir.

Yazılım Şirketleri Ne İş Yapar?

Yazılım şirketleri ne iş yapar sorusuna yanıt olarak yazılımların ve programlamaların gerektiği yerde ihtiyaç doğrultusunda yazılım yaparak hizmet verirler yanıtı verilebilir. KOSGEB Yazılım Destekleri sayesinde kişiler yazılım firmaları açarak bu sektörde faaliyete girebilirler.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.