Destekler hakkında Her şey

Spor Ve Eğlence Eğitim Kurslarına KOSGEB Desteği

Spor Ve Eğlence Eğitim Kurslarına KOSGEB Desteği

0 9

Spor Ve Eğlence Eğitim Kurslarına KOSGEB Desteği programı Cumhurbaşkanı kararı ile Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

KOSGEB tarafından verilen hizmetler kapsamında yararlanılacak olan desteklerden biri olan Spor ve eğlence eğitim kurslarına KOSGEB desteği temel, orta ve yükseköğretimde verilecek olan eğitimler haricindeki eğitimleri kapsamaktadır.

Futbol, dövüş sanatları, jimnastik, binicilik, yüzme, dalgıçlık, paraşüt, briç, yoga ve buna benzeri olan eğlence ve spor eğitimleri ile ilgili kursları ve eğitimleri destekleyen bir programdır.

Bunlara ilave olarak kültür, sanat, eğlence, dinlence ve spor alanındaki faaliyetler de KOBİ’lerin yararlanabileceği faaliyetler kapsamında değerlendirilmektedir.

Spor Ve Eğlence Eğitim Kurslarına KOSGEB Desteği Hangi Alanları Kapsamaktadır?

-Kütüphane ve kütüphane arşivlerinin düzenlediği faaliyetler

-Botanik bahçeleri ve hayvanat bahçelerini korumak için düzenlenen faaliyetler. Ayrıca buna ek olarak genel olarak tabiatı koruma alanı için düzenlenen faaliyetler.

-Spor tesislerinin işletilmesi için düzenlenen faaliyetler

-Futbol, hokey, golf ve bunlara benzer sahaların yer aldığı tesisler

-Yarış pistleri, stadyumlar, yüzme havuzları, teniz kortları, bowling alanları, boks arenaları ve bu sporlara benzer olan spor dallarının benzeri olan tesisler

-Form tutma ve vücut geliştirme salonlarının yer aldığı faaliyetler

-Bireysel olarak çalışan atletler, hakemler, zaman tutucular, antrenörler ve spor eğitmenleri ve bunlara ek olarak sporcuların faaliyetleri

-Eğlence amaçlı ve spor amaçlı olarak hazırlanan faaliyetlere ilişkin detaylar

-Balıkçılık, avcılık ve buna benzer spor alanlarının işletilmesi ve geliştirilmesi

-Avcılık ve balıkçılık ve dağcılık sporlarının ve faaliyetlerinin rehberliği

-Yarış atı ahırı ve yarış aracı garajlarının vermiş olduğu hizmetler

-Spor ve eğlence hayvanlarının eğitimi ve buna benzer faaliyetleri

-Paraşüt ve buna benzer faaliyetlerin hizmetleri, delta ve kanat hizmetleri ve faaliyetleri, dalgıçlık hizmetleri ve bunlara benzer diğer spor ve eğlence hizmetleri

Tüm Spor Tesislerinin İşletilmesine Destek

Spor Ve Eğlence Eğitim Kurslarına KOSGEB Desteği

Spor ve eğlence eğitim kurslarına KOSGEB desteği kapsamında yer alan neredeyse tüm spor ve eğlence amaçlı faaliyetler için KOSGEB desteği bulunmaktadır. Hem profesyonel hem de amatörler için yer alan spor etkinliklerinin icra edildiği tesislerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için destek verilmektedir.

Spor Ve Eğlence Eğitim Kurslarına KOSGEB Desteğinden Kimler Yararlanacak?

Program dahilinde açıklanan sektörler için kendi iş yerlerini açmak isteyen tüm girişimciler KOSGEB desteği için başvuru yapabilirler.

Geleneksel girişimci eğitimi almış ve işletme kuruluş tarihinden önce tamamlamış olan işletmeler

Kurulan işletmenin kuruluş tarihinden üç yıl öncesinden itibaren destek programına başvuruda bulunduğu tarihe kadar gerçek kişi statüsünde bir firmasının olmaması

Tüzel kişi statüsünde kurulmuş olan herhangi bir firmada yüzde 30 oranında ve üzeri ortaklığının bulunmaması

Bu şartları taşıyan işletmeler spor ve eğlence eğitim kurslarına KOSGEB desteği projesi için başvuruda bulunabileceklerdir. Bu destek programı kapsamında 65 bin liraya kadar destek verilebilmektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.