Destekler hakkında Her şey

Teknopazar Destek programı Amacı Nedir?

0 84

Teknopazar destek programı içeriği ve kapsamı nedir? Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama desteğinde işletmelere sağlanan kolaylıklar hangileridir?

Teknopazar destek programı hakkında dikkat edilmesi gereken noktaları bu sayfamızda bulabilirsiniz. Destek programı ile ilgili yeni gelişme ve güncel bilgileri internet sitemizden takip edebilirsiniz.

Teknopazar Destek Programı ve Amacı Nedir?

KOSGEB Teknopazar destek programı, KOBİ’lere yönelik önemli destek çalışmalarından biridir. Uygulamanın hedefi işletmelere pazarlama/tanıtım alanında katkı sağlamak ve AR-GE ile üretim çalışmalarına destek olmaktır.

KOBİ’lerin yurtdışındaki rekabet koşullarında varlık göstermesini sağlayan destek programı, tanıtım/pazarlama yanında, AR-GE çalışmalarıyla ortaya çıkarılan ürünlerin ticari hayata kazandırılmasını sağlamaktadır. Teknopazar desteği, bu anlamda teknoloji faaliyeti yapan işletmelere yönelik bir çalışmadır.

KOSGEB destek çeşitleri hangileridir? Girişimci ve işletmelere yönelik hibe kredi oranları ne kadardır? KOSGEB hakkında detaylı bilgi edinmek için bu makalemizi inceleyebilirsiniz.

Teknopazar destek programı yurtdışında olduğu kadar, yurtiçi pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine katlı sağlar. Destek kapsamında işletmelere yurtiçi tanıtımlarında 50 Bin TL, yurtdışı tanıtımlarındaysa 100 Bin TL azami destek verilir. İşletmelere verilen destek oranı %100’dür. Elektronik tanıtım desteği maksimum 10 Bin TL’dir. Bu tanıtımlarda KOSGEB Kurumu logosu bulunmalıdır. Gümrük desteği azami 5Bin TL’dir. Fuar giderleri için ayrılan destek 25 – 50 Bin TL arasındadır.

Teknopazar Destek Programı İçin Başvuru Şartları

Teknolojik Ürün Tanıtım Pazarlama desteği patenti alınmış ürün/prototip sahipleri, TÜR belge sahipleri, sözleşme yoluyla hakkını devretmiş olanlar ve patent hakkı devralmış olanlar tarafından başvurulabilen bir programdır. İşletmeler projelerini ortaya koyduktan sonra üç yıl içinde başvuru yapmalıdır. İşletmelerin prototip çalışmalarından her seferde bir tanesine destek hizmeti verilir. Başka çalışmalara destek almak için bir sene geçmiş olması gerekir.

Teknopazar destek program başvurusu KOSGEB’in resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Yapılan incelemeden sonra desteğe hak kazananların bir ay içerisinde ilgili taahhütnameyi sunması beklenir.

Teknopazar destek programı 12 süreli bir programdır. Teknopazar destekleri konusundaki güncel gelişme ve haberleri internet sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.