Destekler hakkında Her şey

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Desteği 2021

1 57

TÜBİTAK bireysel genç girişim desteği nedir, destek programı kapsamında genç girişimcilere sağlanan kolaylıklar nelerdir?

TÜBİTAK bireysel genç girişim desteği hakkında bilinmesi gerekenleri bu sayfamızda bulabilir, TÜBİTAK destekleri 2021 gelişme ve haberlerine internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

TÜBİTAK BİGG Bireysel Genç Girişimci Desteği Nedir?

1512 bireysel genç girişim desteği adıyla da bilinen program, TÜBİTAK tarafından uygulanan, gençlerimizin günümüz iş koşullarda başarılı olmasına katkı sağlayan bir çalışmadır.

Genç girişimci desteği anlamında, iş yaşamında var olmak, yeni iş sahaları yaratmak, yaratıcı fikirler üretmek ve istihdam oluşturmak isteyen bireylere yönelik önemli katkı sağlayan BİGG hakkında önemli detayları sizler için ele aldık.

TÜBİTAK BİGG Bireysel Genç Girişimci Desteğine Kimler Başvurabilir?

Bireysel girişimci destekleri programına uygun adaylar; üniversite lisans veya yüksek lisans eğitimi almış olanlar, doktora çalışması yapmış olanlar, halen bu eğitim programlarında okumaya devam edenler ve mezun olanlar şeklinde tanımlanabilir.

Bireysel girişimci destekleri almak isteyen kişilerde aranan özelliklerin başında, yeni iş fikirlerine sahip olmaları, istihdam yaratma kapasitesi taşımaları, teknoloji ile iç içe yenilikler ortaya koyabilmeleri gelmektedir. Destek programı için kabul edilen adayların sağlayacakları ürün/hizmet çalışmaları için fikir aşamasında katkı sağlanır. Bu katkı, ürün veya hizmetin tanıtım/pazarlama faaliyetleri için de geçerli olacaktır.

TÜBİTAK nedir? Sunduğu destek programları ve faaliyet alanları nelerdir? Konu ile ilgili merak ettikleriniz için bu makalemize göz atabilirsiniz.

VEYA

(Ülkemizde genç girişimcilere katkı sağlayan destek programları hangileridir? İş yaşamında güçlü bir şekilde var olmak isteyen, yenilikçi fikirlere sahip gençlerimize yönelik hibelerle ilgili bu makalemizi okuyabilirsiniz.)

Bireysel Genç Girişimci Desteği BİGG Çalışmaları Nelerdir?

TÜBİTAK BİGG programı dahilinde genç girişimcilere yönelik eğitim çalışmaları düzenlenmektedir.  Programa genç girişimcilere destek sağlayan kuruluş ve rehberler katılmaktadır. Gençlerin iş dünyasında nasıl hareket edecekleri, güncel piyasa koşulları ve fikirlerini hayata geçirme yolları hakkında önemli bilgiler eğitim içeriğinde yer almaktadır.

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Desteği Ne Kadardır?

1512 BİGG TÜBİTAK destek program süresi maksimum on sekiz aydır. TÜBİTAK hibesi gençler için geri ödeme şartı olmadan 150 Bin TL’dir. Destek bedeli projelendirme ve gerekli sermayeyi kapsayacak şekildedir. Hibe sınır ve tutarları değişiklik gösterebilir.

TÜBİTAK bireysel genç girişim desteği hakkındaki önemli gelişme ve haberleri internet sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

1 yorum
  1. […] TÜBİTAK BİGG BİREYSEL GENÇ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ 2021 […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.